Vaporizery w służbie zdrowiu

13:48 25/04/2019
Vaporizery w służbie zdrowiu

Vaporizery kojarzone są głównie z waporyzacją marihuany, ale okazuje się, że znajdują również zastosowanie w inhalowaniu witamin. Tak, to nie pomyłka – dzięki waporyzatorom witaminy można przyjmować również drogą wziewną.

Witaminy znajdują się w wielu różnych produktach spożywczych, ale by zapewnić sobie ich odpowiednią dawkę, warto stosować również suplementy. Te ostatnie jeszcze do niedawna przyjmowało się drogą doustną (w postaci tabletek). Choć może się to wydać dziwne, obecnie suplementy można też przyjmować drogą oddechową.

 

Vaporizer a e-papieros

Waporyzator nie jest substytutem tradycyjnych papierosów, jak zwykło się sądzić. To urządzenie działa inaczej niż e-papierosy, ma też inne zastosowania. Służy do inhalacji różnego rodzaju ziół w celach zdrowotnych. Susz umieszczony w specjalnej komorze ulega podgrzaniu do temperatury wywołującej parowanie. Parę powstałą w ten sposób należy wdychać w określony sposób: powoli i głęboko, tak by wypełnić 2/3 objętości płuc. Natomiast działanie e-papierosów opiera się na podgrzewaniu płynnej bazy nikotynowej.

 

Vaporizery do inhalacji witamin

Całkiem niedawno w sprzedaży pojawiły się vaporizery służące do inhalacji witamin. Działają one podobnie jak e-papierosy, tyle że podgrzewają płyn zawierający w dużym stężeniu witaminy. Przyjmowanie tabletek nie jest więc już jedynym sposobem suplementacji.

Do tej pory w razie niedoboru konkretnej witaminy, np. B12, wskazane było spożywać zawierające ją produkty. To oczywiście też jest ważne, ale obecnie uzupełniać braki można dużo szybciej i prościej – korzystając z waporyzatora. To magiczne urządzenie sprawdza się nie tylko w przypadku suplementacji – używa się go również do wziewnej konsumpcji ekstraktu z konopi siewnych (zawierającego CBD, substancję o prozdrowotnych właściwościach). Olejek konopny przyjmowany drogą wziewną daje lepsze efekty.

 

Gdzie kupować vaporizery?

Najlepiej na stronach producentów albo w renomowanych sklepach (takich jak np. https://vapuj.pl/). Atrakcyjne cenowo oferty zdarzają się też na portalach aukcyjnych i na Amazonie, ale zakup produktu bezpośrednio od producenta jest niewątpliwie najbardziej bezpieczny.

 

Waporyzacja witamin to absolutna nowość, która może szokować i budzić niedowierzanie. A jednak jest faktem. Dzięki nowej metodzie suplementacji oferta rynkowa poszerzyła się o produkty zawierające witaminy: A, B2, B6, B12, C, D, E i CoQ10. Warto z niej skorzystać.

 comments powered by Disqus