Smartfon czy tablet – co wybrać?

14:13 17/01/2018
Smartfon czy tablet – co wybrać?

Polujesz na nowego smartfona? A może ostrzysz zęby na jakiś dobry tablet w przystępnej cenie? Nie wiesz, na co się zdecydować? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy jest czymś absolutnie nieodzownym. Trudno się bez niego obyć: służy nam przecież nie tylko do utrzymywania kontaktu ze znajomymi, ale również do sprawdzania poczty elektronicznej, przeglądania stron internetowych, korzystania z bankomatów i płacenia w sklepach, do robienia zdjęć i filmów, a także do mnóstwa innych rzeczy. Tablet z kolei może nie jest urządzeniem równie niezbędnym, ale niewątpliwie przydaje się w różnych miejscach: w szkole, na uczelni, w czasie podróży, a także w domu, kiedy np. chcemy odejść od komputera i korzystać z dobrodziejstw techniki na leżąco.
 

Podobieństwa i różnice

Tablety i smartfony mają wiele podobieństw. Działają na tych samych systemach operacyjnych, wyposażone są w procesory tej samej klasy, mogą mieć taką samą ilość RAM-u. O odrębności tych dwu rodzajów urządzeń stanowią gabaryty. Tablety są po prostu większe, lepiej się na nich ogląda materiały wideo. Poza tym nie służą do rozmów telefonicznych, jak smartfony. Z tego powodu zdecydowana większość tabletów dostępnych na rynku nie ma wbudowanych modułów GSM. Zastępuje je moduł 3G/LTE, umożliwiający łączność z internetem mobilnym. Tablet w większej mierze przypomina mały komputer. Smartfony, mimo że mają wiele rozmaitych funkcji, zbliżone są pod względem praktycznym do tradycyjnych telefonów komórkowych.
 

Na co się zdecydować?

Najlepiej byłoby zaopatrzyć się zarówno w jedno, jak i drugie urządzenie. Ale jeśli musisz się liczyć z budżetem, wybierz to, które będzie dla Ciebie bardziej przydatne. Może zamiast kupić nowego smartfona, który od poprzedniego będzie się różnił tylko nieznacznie, lepiej zainwestować zaoszczędzone pieniądze w tablet? To już jest kwestia indywidualnych wyborów konsumenckich. Jeśli szukasz dobrego sprzętu, zajrzyj do sklepu internetowego https://www.allview.pl/ - znajdziesz tam smartfony, tablety, jak i tradycyjne telefony komórkowe.

 

 comments powered by Disqus