Najlepsze gry inspirowane serialami telewizyjnymi

Najlepsze gry inspirowane serialami telewizyjnymi

Nie do końca wiadomo, komu gry oparte na serialach przynoszą większą radość – fanom gier, czy fanom seriali. Ci drudzy z pewnością łatwiej wybaczają niedociągnięcia producentom. Niemniej na rynku jest kilka produkcji, które mogą zaciekawić nie tylko serialowych freaków.

Game Of Thrones

Odkąd powstał serial „Gra o tron”, wielu twórców próbowało zaczerpnąć z jego fabuły i niepowtarzalnego klimatu. Spośród wypuszczonych przez nich gier tylko ta zatytułowana „Game Of Thrones” wydaje się godna uwagi. Występują w niej postaci znane nam doskonale ze srebrnego ekranu, części z nich głosu użyczyli nawet występujący w serialu aktorzy. Z pewnością jest to gratka dla fanów produkcji, niestety jednak chyba tylko dla nich – w fabule pojawiają się nawiązania, które jest w stanie zrozumieć jedynie osoba na bieżąco oglądająca seria.

 

Lost: Via Domus

Gra jest inspirowana wielkim hitem telewizji „Lost: Zagubieni”. Nie wszystko wygląda w niej jednak jak w serialu. Przede wszystkim głównym bohaterem jest osoba, której odpowiednika nie znajdziemy w telewizyjnych Lostach. Elliot Maslow przeżył katastrofę samolotu 815, ale w jej wyniku stracił pamięć. Na tajemniczej wyspie poznaje innych bohaterów, tym razem bardzo dobrze znanych nam z oryginału, m.in. Jacka, Kate i Sawyera.

 

Desperate Housewives

Ciekawa gra stworzona z myślą o żeńskiej publiczności serialu „Gotowe na wszystko”, posiadająca wiele elementów przygodowych. Gra się w nią podobnie jak w znane wszystkim doskonale The Sims, choć z pewnością nie jest to ten sam poziom zaawansowania fabuły. Gra nie grzeszy poza tym estetyką, jest to jednak miła propozycja dla osób, które chcą zająć sobie trochę popołudnia, nie przywiązując się za bardzo do wybranej rozrywki.

 

The Simpson: Hit and Run

Gratka dla fanów Simpsonów. Tym bardziej, że została stworzona przez scenarzystów serialu. Ci zaś niewątpliwie inspirowali się Grand Theft Auto. Fabuła gry startuje w momencie, gdy mieszkańcy miasteczka Springfield w tajemniczych okolicznościach zaczynają znikać. Jak nietrudno się domyślić, nie kto inny jak Homer Simpson postanawia rozwiązać tę zagadkę i zaczyna prowadzić śledztwo.

 comments powered by Disqus