Aplikacje w smartfonie, które pomogą utrzymać zdrowie i formę

Aplikacje w smartfonie, które pomogą utrzymać zdrowie i formę

Telefony komórkowe uzależniają i miewają negatywny wpływ na nasze zdrowie oraz życie. Można jednak mieć zdrowe podejście do smartfona i wykorzystać go z myślą o swoim samopoczuciu. Dzięki kilku ciekawym aplikacjom, komórka nauczy nas zdrowych nawyków i zachęci do większej aktywności fizycznej.

Smartfony powinny nam ułatwiać życie i kontakty osobiste. Tymczasem niekiedy sprawiają, że godzinami przesiadujemy na kanapie, wgapiając się w mały ekranik. Pora to zmienić i wykorzystać telefon do innych celów. Jakie aplikacje pomogą nam o siebie zadbać?

 

Krokomierz

Prosta i szeroko dostępna aplikacja licząca nasze kroki, a przy okazji także liczbę spalonych podczas chodzenia kalorii. Ma niewielki wpływ na zużycie baterii i działa w oparciu o czujnik ruchu. Nie wymaga podłączenia do Internetu.

 

Zdrowe zakupy / Czytamy etykiety

Aplikacje tego typu są bardzo pomocne przy codziennych zakup. Zawierają bazę produktów i analizy ich składu lub działają w oparciu o zeskanowany kod kreskowy. Pozwalają wybierać produkty żywnościowe i kosmetyczne z dobrym składem i bogate odżywczo.

 

Dziennik żywności

To forma notesu, w którym zapisujemy wszystkie nasze posiłki i ich skład, otrzymując w odpowiedzi informacje o kaloryczności dań i wartościach odżywczych poszczególnych produktów. Pomaga zadbać o właściwy skład posiłków. Na koniec dnia otrzymujemy raport.

 

Google Fit

Aplikacja od Google ułatwiająca osiąganie celów treningowych i monitorująca postępy w treningach. Motywuje do częstszej aktywności fizycznej i wykonywania ćwiczeń cardio. Może łączyć się z innym aplikacjami i gromadzić z nich dane na temat naszego zdrowia.

 

Flo

Flo to kalendarz i kalkulator dla kobiet, pomagający im monitorować cykl menstruacyjny i śledzić ciążę. Oprócz tego notuje informacje dotyczące aktywności fizycznej, ilości snu, wagę i ilość spożywanej wody. Przypomina o przyjęciu leków czy pigułek antykoncepcyjnych. Ma bogatą bazę artykułów i porad na temat zdrowia.

 comments powered by Disqus