Pendrive’y do zadań specjalnych

Pendrive’y do zadań specjalnych

Większość użytkowników Internetu przechowuje swoje dane w chmurze lub umieszcza je na dysku laptopa. A jednak każdy ma w domu co najmniej jednego pendrive’a. Te małe i sprytne urządzenia są dziś o wiele bardziej pojemne i ciekawsze niż kiedyś. Niektóre prezentują się naprawdę imponująco!

Niezniszczalne i mega pojemne

Pamięć USB o pojemności 32 czy 64 GB to obecnie żadna zaawansowana technologia, choć niegdyś za taką właśnie uchodziły. Oczywiście tego typu podstawowe pendrive’y są nadal bardzo popularne i dobrze się sprzedają. Mają też dość niską cenę. Jeśli jednak od przenośnej pamięci oczekujemy czegoś więcej, będziemy mile zaskoczeni. Po pierwsze, produkowane współcześnie pendrive’y spokojnie mieszczą minimum 100 GB danych, działają na portach 2.0 i 3.0, a do tego odczytują informacje z prędkością nawet 150 Mb/s. Można umieścić na nich mnóstwo zdjęć i filmów oraz zgrać ulubioną muzykę z całego życia. Jeśli jednak szukamy pendrive’a do przechowywania arcyważnych danych i dokumentów, przy zakupie warto zwrócić uwagę na inne cechy niż pojemność i prędkość odczytu. Oprócz tego, że dobry pendrive może być naprawdę małych rozmiarów, nietrudno znaleźć urządzenia wręcz niezniszczalne – odporne na wilgoć, mróz i wstrząsy, posiadające specjalną, ultra wytrzymałą obudowę z dodatkowym uszczelnieniem.

Osoby przechowujące w pamięci USB istotne dokumenty będą szukały poza tym urządzenia, które w pewien sposób zabezpieczy same dane. W tej sytuacji nieocenione są pendrive’y wyposażone w klawiaturę alfanumeryczną, która umożliwia ustawienie kodu dostępu. Bez znajomości szyfru nikt nie będzie w stanie odczytać informacji z tak zabezpieczonej pamięci.

 

Inne oblicze pendrive’a

Mięły już czasy, kiedy pendrive był urządzeniem służącym wyłącznie do przechowywania lub przenoszenia danych. Dziś mogą być multifunkcyjne, co zwiększa ich atrakcyjność jako nośników. Na rynku można znaleźć pendrive’y połączone z długopisami, schowane w scyzorykach czy w formie elastycznej opaski na rękę.

 comments powered by Disqus