Konsola na mikołajki lub pod choinkę – kogo ucieszy taki prezent?

Konsola na mikołajki lub pod choinkę – kogo ucieszy taki prezent?

Konsole do gier nadzwyczaj często poleca się jako najbardziej udane prezenty dla mężczyzn i… dla dzieci z okazji komunii. Ze sprzętu tego typu ucieszą się jednak nie tylko oni. Komu jeszcze przypadnie do gustu?

Nie okłamujmy się – konsola to rzecz nietania i raczej nie kupimy jej komuś w ramach spontanicznego podarunku. Jeśli już decydujemy się na taki wydatek w ramach prezentu, musimy wiedzieć, że będzie to strzał w 10. Zapaleni gracze z pewnością będą zachwyceni nową platformą. Ale czy tylko oni?

 

Konsola tylko dla fanów gier?

Niekoniecznie. Domowa platforma zapewnia zupełnie inną jakość gry niż smartfon czy tablet, a nawet komputer. Granie na tych sprzętach nie jest tak atrakcyjne jak na konsoli. Jeśli wiemy, że bliska nam osoba choć ułamek swojego czasu przeznacza na gry, możemy zaryzykować podarowanie jej konsoli. Poza tym nowiutki PS4 czy Xbox One będzie ciekawym prezentem także dla osób towarzyskich, które podczas domówki chętnie wciągną do gry swoich gości. Nie polecamy natomiast kupować konsoli komuś, o kim wiemy, że zdecydowanie woli przeznaczyć czas na czytanie książek i prasy, a w domu nie ma nawet telewizora. To kiepski wybór również dla zapracowanych, ale i dla osób spędzających wszystkie wolne chwile w podróży, w bardzo aktywny sposób.

 

Konsola w prezencie dla dzieciaków

Panuje przekonanie, że konsola to jeden z najfajniejszych prezentów dla dzieci. Pamiętajmy jednak, że wiele dzieciaków w ramach zainteresowań wybiera też sport czy inne aktywności poza domem. Rodzice są zwykle zadowoleni widząc, że ich pociecha nie spędza wieczorów przed telewizorem lub komputerem. Być może nie warto ingerować w te zwyczaje. Ale jeżeli stoimy już przed wyborem platformy dla dziecka, skierujmy swoją uwagę na sprzęt i gry dostosowane do jego wieku. Dzieci poniżej 7-8 roku życia mogą jeszcze nie marzyć o konsoli, ale starsze chętnie zamienią tablet rodziców na własną platformę, która będzie im służyć przez kilka ładnych lat.

 comments powered by Disqus