Vaporizery: dlaczego warto z nich korzystać?

13:48 25/04/2019
Vaporizery: dlaczego warto z nich korzystać?

Użytkowników tych poręcznych urządzeń nie trzeba przekonywać do waporyzacji. Co innego laicy, którzy wciąż jeszcze palą w sposób tradycyjny. Poniżej przedstawiamy kilka argumentów przemawiających za zmianą nawyków.

Vaporizery (nazywane z polska waporyzatorami) wciąż zyskują na popularności. Nic dziwnego: dzięki tym urządzeniom, które mieszczą się w kieszeni, można w o wiele większym stopniu wyzyskać zdrowotne właściwości ziół (w tym również marihuany). Sprawdźmy, co mają do zaoferowania waporyzatory i dlaczego waporyzacja jest bardziej skuteczna od zwykłego palenia.

 

Waporyzacja a zdrowie

Zioła jako takie nie są szkodliwe, ale ich palenie może już odbić się ujemnie na zdrowiu. Na przykład w dymie powstającym podczas palenia marihuany znajduje się około 400 toksyn oraz substancji smolistych, które podrażniają drogi oddechowe i mogą przyczyniać się do rozwoju wielu różnych chorób, w tym nowotworów. Poza tym regularnie palenie skutkuje dolegliwościami ze strony układu oddechowego. Waporyzacja jest o wiele zdrowszą metodą przyswajania ziół – polega na podgrzewaniu suszu do takiej temperatury, w której zaczyna on parować. Powstała w ten sposób para nie zawiera toksyn i substancji smolistych. Waporyzator to zatem inwestycja w zdrowie.

 

Waporyzacja to czysta przyjemność

Waporyzacja jest o wiele przyjemniejsza od palenia. Dym jest gryzący, parzy i podrażnia drogi oddechowe. Para natomiast jest delikatna i łatwiej się wchłania. Nie powoduje kaszlu, nie niszczy płuc i nie wywołuje uczucia duszności. Poza tym waporyzacja zapewnia niezwykłe doznania smakowe. Jeśli jesteś miłośnikiem ziół i chciałbyś poczuć ich prawdziwy smak – koniecznie zainwestuj w vaporizer.

 

Vaporizery i CBD

Warto wspomnieć także o tym, że przy użyciu vaporizerów można inhalować olejek konopny, który zawiera CBD – substancję o licznych prozdrowotnych właściwościach. Znajduje ona zastosowanie w kuracjach przeciwbólowych i przeciwzapalnych, w łagodzeniu stanów lękowych, a także leczeniu choroby Alzheimera, stwardnienia rozsianego, białaczki, astmy, cukrzycy, epilepsji oraz urazów rdzenia kręgowego. Badania naukowe udowodniły, że inhalacja ekstraktu pozyskiwanego z konopi siewnych daje lepsze efekty niż przyjmowanie go drogą doustną.

 

Czy wobec powyższych faktów można mieć jeszcze wątpliwości co do zakupu vaporizera? Wszystkich amatorów ziół, którzy chcieliby zmienić swoje nawyki konsumpcyjne, zachęcamy do odwiedzenia strony https://vapuj.pl/.

 comments powered by Disqus