Jaką giełdę kryptowalut wybrać?

Jaką giełdę kryptowalut wybrać?

Zastanawiasz się nad inwestycją w cyfrowe waluty, ale nie wiesz, którą giełdę kryptowalut wybrać? Wybór masz spory, jednak od czego właściwie zacząć?

Zastanawiasz się, którą giełdę kryptowalut wybrać? Dziesiątki platform oferują możliwość handlu różnymi walutami cyfrowymi. Niektóre z nich są tylko typowymi kantorami, jest jeszcze giełda Bitcoin, umożliwiająca jedynie handel lub wymianę najstarszej kryptowaluty - Bitcoina. To na pewno nie będzie dobry wybór dla osób zainteresowanych kupnem innych kryptowalut. Zwróć uwagę w szczególności na wielkość giełdy. Sprawdź, jak długo istnieje dana platforma i czy pojawiały się w stosunku do niej jakieś zastrzeżenia. W końcu powierzysz jej swoje pieniądze! Często niemałe! Na giełdy kryptowalut zdarzają się ataki hakerskie. Niektóre są po prostu oszustwami. Bądź ostrożny.

Sprawdź też, czy dostępna jest waluta cyfrowa, która Cię interesuje. Innymi ważnymi rzeczami są kwestie związane z obsługą klienta w Twoim języku. Zatem jeśli mówisz tylko po polsku, powinieneś szukać albo polskiej platformy wymiany kryptowalut, albo giełdy, która ma panel w naszym ojczystym języku. Warto zwrócić uwagę na giełdę BitBay oraz Binance. Pierwsza z nich umożliwia kupno Bitcoina i innych walut elektronicznych za złotówki, a druga daje bardzo duży wybór kryptowalut, ale nie można płacić na niej walutami tradycyjnymi.

Inne znane światowe giełdy kryptowalut to np. Bittrex, Coinbane, OKEX, Bibox, Bitmex, EXX czy Simex.

Pamiętaj, że kupno, sprzedaż i wymiana walut elektronicznych związane są z dużym ryzykiem. Zainwestuj tylko tyle pieniędzy, ile będziesz mógł stracić.comments powered by Disqus