Jak dobrać odpowiedni zamiennik tuszu do drukarki?

Jak dobrać odpowiedni zamiennik tuszu do drukarki?

Każdy użytkownik drukarki atramentowej co jakiś czas musi stawić czoła wymianie pojemników z tuszem. Kartridże mają ograniczoną pojemność i zakup nowych jest nierozłącznym elementem posiadania drukarki. Podpowiadamy, jak dobrać zamiennik tuszu do drukarki.

Dlaczego zamiennik tuszu? Przede wszystkim cena!

Pewnie nieraz słyszeliście, że zamienniki tuszu do drukarki to marnej jakości produkty, które śmiało można wyrzucić do kosza, bo nawet w ułamku przynoszą efektu, jaki możemy uzyskać, korzystając z oryginalnych pojemników. Nic bardziej mylnego! Aktualnie nieoryginalne kartridże nie ustępują w niczym ofercie producenta, a za ich wyborem przemawia bardzo niski koszt zakupu i eksploatacji. Wkłady renomowanych producentów do większości urządzeń w atrakcyjnych dla użytkownika cenach znajdziesz tu: https://www.profibiuro.pl/tusze-c-86.html.

 

Krok 1 – poznaj inne zalety nieoryginalnych tuszów

Przystępna dla każdego użytkownika cena nieoryginalnych tuszów to nie jedyna zaleta tego segmentu materiałów eksploatacyjnych do drukarek atramentowych. Korzystając z zamienników, w znacznym stopniu zwiększamy ekonomię naszego urządzenia. Nie dość, że nieoryginalne kartridże są tańsze w zakupie, to jeszcze ich pojemność jest większa niż w oryginalnym produkcie. Dlaczego? Producent rzadko decyduje się na maksymalne napełnienie pojemnika, w odróżnieniu od firm produkujących zamienniki tuszu do atramentówek. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść zamienników może być ich dostępność. Zamienniki sprzedawane są praktycznie w każdym sklepie z elektroniką.

 

Krok 2 – dopasuj wkład do modelu drukarki

Bardzo często zdarza się, że statystyczny posiadacz drukarki firmy HP udaje się do sklepu po losowy pojemnik z tuszem przeznaczonym do tejże drukarki. Tymczasem, wymieniając kartridż, powinniśmy się kierować dokładnym modelem urządzenia, a nie jego producentem. Pełną nazwę drukarki znajdziemy zazwyczaj na obudowie urządzenia. Jest to bardzo cenna informacja, ponieważ tańszy odpowiednik oryginalnego atramentu zazwyczaj nie ma charakterystycznego logo producenta na opakowaniu. Dobrą profilaktyką będzie także wyszukiwanie zamiennych materiałów eksploatacyjnych po ich kodzie, który można znaleźć na samym pojemniku lub na pudełku.

 

Krok 3 – upewnij się, że masz gwarancję

Większość sklepów z elektroniką, mających w ofercie zamienniki tuszów do drukarek atramentowych, do zakupionego produktu dołącza gwarancję. Dlaczego jest to bardzo istotny element zakupu nieoryginalnego pojemnika z atramentem? Posiadając kartę gwarancyjną, możemy mieć pewność, że w razie nieoczekiwanych problemów z zakupionym tuszem nie zostaniemy na lodzie. Ważne jest jednak zachowanie dowodu zakupu. Bez tego nie ma co liczyć na ewentualny zwrot gotówki lub wydanie nowego pojemnika, pozbawionego wcześniej zgłaszanych przez nas wad.

 

Można łatwo zaoszczędzić na wymianie materiałów eksploatacyjnych do atramentówki, kupując zamienniki. Nieoryginalne tusze do drukarek mają wiele zalet i z całą pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

 comments powered by Disqus