Jak zrobić drona? - informacje podstawowe

Jak zrobić drona? - informacje podstawowe

Fani technologicznych nowinek zapewne wiedzą, czym są drony i co one potrafią. Czy można samodzielnie zbudować coś takiego?

Najogólniej drony można określić jako latające, zdalnie sterowane obiekty, występujące w różnych gabarytach i służące różnym celom. Niekiedy stanowią zwyczajną zabawkę w rękach pasjonatów konstruowania modeli latających, niekiedy są poważnymi narzędziami w rękach służb wojskowych. Mogą również stanowić instrument służący fotografowaniu lub filmowaniu z dużych wysokości, a także spełniać inne pożyteczne funkcje. Wiele osób zafascynowanych modelarstwem czy też automatyką i robotyką zastanawia się, jak samodzielnie zrobić tego typu latającego robota.

Na pewno wykonanie własnego drona nie jest zadaniem łatwym ani szybkim. Aby w ogóle się za to zabrać, należy wyposażyć się w niezbędne części składowe, które oddzielnie należy kupić w specjalistycznych sklepach. Można tez napotkać całe zestawy potrzebnych elementów. Na pewno nie są to rzeczy tanie - taki zestaw to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

W skład akcesoriów niezbędnych do budowy drona wchodzić muszą: rama do drona, regulatory silnika, silnik, śmigła, aparatura złożona z nadajnika i odbiornika, autopilot, akumulatory, okablowanie, gniazda i wtyczki, a także dodatkowe komponenty, na przykład kamerka, jeśli chcemy wyposażyć naszego drona w funkcję filmowania. Kiedy już zaopatrzymy się w ten pokaźny zestaw, możemy zacząć konstruowanie naszego latającego obiektu. Oczywiście istnieją jeszcze inne, dużo mniej wymagające sposoby na zrobienie drona, niemniej jednak są to raczej metody laickie, które nie pozwolą nam otrzymać wyspecjalizowanego urządzenia. Takiego „amatorskiego drona” może skonstruować każdy, na przykład przy użyciu modułu bluetooth wyposażonego w silniczek, który montujemy na dowolnie wykonanym obiekcie latającym, dajmy na to, z papieru. Pojazd będziemy kontrolować poprzez naszego własnego smartfona.comments powered by Disqus