Bezpieczne słuchawki dla sportowców – jak działają?

Bezpieczne słuchawki dla sportowców – jak działają?

Świat technologii nie przestaje zadziwiać. Teraz nawet możesz słuchać muzyki wszędzie bez konieczności zasłaniania uszu!

Zapewne wielu z Was w wolnym czasie uprawia sport. Najczęściej jest to bieganie lub jazda na rowerze. O ile przyjemniej jest ćwiczyć przy dźwiękach ulubionej muzyki! Teoretycznie, podczas uprawiania sportu, możemy założyć słuchawki, ale narażamy się wtedy na niebezpieczeństwa ruchu miejskiego. Jednak, na szczęście, powstała firma, która rozwiązała ten problem raz na zawsze. Aftershokz to producent słuchawek z przewodnictwem kostnym.

Słuchawki tej marki używają kości czaszki jako systemu rezonatorów – to zjawisko nazwane jest przewodzeniem kostnym. Dzięki wprawianiu kości czaszki w odpowiednie drgania, dźwięk przekazywany jest do naszego ucha wewnętrznego. W praktyce wygląda to tak, że zakłada się je na wysokości kości policzkowej i dźwięk przekazywany jest do ucha środkowego przez drgania. Dzięki temu nasze ucho jest całkowicie odsłonięte, więc idealnie słyszymy na przykład nadjeżdżające samochody. Brzmi ciekawie?

Pałąk słuchawek Aftershokz jest giętki i lekki, więc są bardzo wygodne w użytkowaniu. Działają przez Bluetooth, także nie trzeba martwić się problematycznym kablem. Są odporne na pot i deszcz, a co więcej można nimi odbierać połączenia telefoniczne. Wszystko steruje się za pomocą przycisku wielofunkcyjnego. Stworzone z myślą o sportowcach znajdują wiele zastosowań w życiu codziennym. Często wykorzystywane są przez osoby pracujące w open space’ach, które mogą jednocześnie rozmawiać z innymi pracownikami i odbierać połączenia telefoniczne. Szybko zakochali się w nich również kierowcy, którzy mogą bez problemu odbierać połączenia telefoniczne i jednocześnie słyszeć nadjeżdżające uprzywilejowane pojazdy. Sprawdzają się równie świetnie wśród mam, które na spacerze mogą słuchać muzyki i nie tracić kontaktu z dzieckiem.

Kreatywność w ich wykorzystaniu zależy od Ciebie, a o wszelkie kwestie techniczne zadbał producent - firma Aftershokz.comments powered by Disqus