Czym są portfele walut cyfrowych?

Czym są portfele walut cyfrowych?

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się kryptowaluty (zwane również walutami cyfrowymi), takie jak Bitcoin czy Ether. Można je kupować i sprzedawać, korzystając z profesjonalnej platformy Luno.

Kryptowaluty – czym są?

Kryptowaluty z biegiem czasu coraz bardziej zyskują na popularności. Wzbudzają zainteresowanie nie tylko wśród osób śledzących z upodobaniem wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne, ale są również przedmiotem żarliwych dyskusji w kręgach ekonomistów. Ci ostatni upatrują w kryptowalutach realnego zagrożenia dla tradycyjnego systemu finansowego.

Posługiwanie się walutą cyfrową uchyla bowiem wiele problemów i niedogodności związanych z walutami tradycyjnymi. Np. jeśli wyjeżdżamy za granicę, musimy skorzystać z usług kantoru i wymienić walutą własnego kraju na taką, która obowiązuje w granicach państwa stanowiącego cel naszej podróży. Za wymianę waluty płacimy mniejszą lub większą prowizję. To samo dotyczy przelewów międzypaństwowych, które są jeszcze droższe. Kryptowaluta uchyla te wszystkie problemy. Bitcoiny można wysłać w każdej chwili w dowolne miejsce na ziemi, nie płacąc przy tym żadnej prowizji ani nie ponosząc jakichkolwiek innych kosztów związanych z przelewem. Poza tym środki pieniężne w kryptowalucie pozostają w zupełności naszą własnością, my sprawujemy nad nimi kontrolę, nie bank.

Platforma Luno

W odpowiedzi na zmiany powstające na rynku finansowym w 2013 r. powstała internetowa platforma Luno, umożliwiająca sprzedaż oraz kupno walut cyfrowych, takich jak Bitcoin oraz Ether. Dzięki niej można szybko i wygodnie przesłać posiadane środki do portfela Luno, wymienić walutę lokalną na cyfrową i korzystać z zaawansowanych funkcji przechowywania kryptowalut. Oprócz tego platforma ta umożliwia przesyłanie walut cyfrowych na adres e-mail, numer telefonu komórkowego lub adres portfela.

 

Jak kupić walutę cyfrową?

Aby kupić walutę cyfrową w Luno, należy wejść na stronę https://www.luno.com/ i zarejestrować się, potwierdzić swoją tożsamość (dostępne są różne metody weryfikacji), wpłacić środki do portfela Luno, a następnie wybrać interesującą nas kryptowalutę i kliknąc przycisk „BUY”.

 

Platforma Luno jest niezwykle przydatnym narzędziem, dzięki któremu będziesz mógł swobodnie operować swoimi walutami cyfrowymi. Zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Przekonało się już do niej ponad 16 mln klientów na całym świecie!

 comments powered by Disqus