Komputery stacjonarne poleasingowe - czy warto zdecydować się na taki zakup?

Komputery stacjonarne poleasingowe - czy warto zdecydować się na taki zakup?

Coraz chętniej korzystamy z laptopów, ale komputery stacjonarne wciąż pozostają niezastąpione pod wieloma względami. Rozważasz zakup komputera i zastanawiasz się, gdzie znaleźć najkorzystniejszą ofertę? To może być sprzęt poleasingowy – sprawdź, co to takiego, i jakie są jego główne wady i zalety.

Komputer stacjonarny poleasingowy - to znaczy jaki?

Mianem komputerowego sprzętu poleasingowego określamy urządzenia, które dawniej były przedmiotem leasingu, a więc były odpłatnie udostępniane klientom na pewien czas. Po upływie terminu urządzenia często wracają do leasingodawcy, który może „wypożyczyć” je ponownie albo sprzedać osobie prywatnej lub firmie. Wielu leasingodawców decyduje się na to drugie rozwiązanie i w ten sposób sprzęt poleasingowy trafia na rynek. Można go kupić zarówno bezpośrednio od firmy leasingowej, jak i na pośredniej aukcji. Co istotne, komputer poleasingowy to nie to samo, co komputer używany w potocznym rozumieniu.

 

Ceny stacjonarnych komputerów poleasingowych

Głównym argumentem, który przemawia na rzecz sprzętu poleasingowego, jest jego stosunkowo nieduży koszt. Ceny fabrycznie nowych komputerów stacjonarnych zaczynają się od tysiąca i kilkuset złotych, a kończą na znacznie wyższych sumach – sięgających pięć, sześć tysięcy. Tymczasem komputer poleasingowy kupisz nawet do 70 procent taniej! To korzystna propozycja dla osób, które nie mogą przeznaczyć zbyt wielu pieniędzy na sprzęt komputerowy albo planują zakup większej liczby urządzeń do biura. W takim wypadku zamiast odkładać oszczędności przez długie miesiące czy też rezygnować z dobrej jakości na rzecz niskiej ceny, warto wybrać komputer z oferty poleasingowej.

 

Komputer stacjonarny klasy biznes

Komputery stacjonarne poleasingowe wyróżnia przede wszystkim ich wysoki standard. Kupując taki sprzęt, możemy spodziewać się, że w nasze ręce trafi towar w niemal idealnym stanie, zakonserwowany i do tego aktualny technicznie. Dzieje się tak dlatego, że komputery będące przedmiotem leasingu to głównie urządzenia przeznaczone dla przedsiębiorców, a więc wydajne, ekonomiczne oraz zaawansowane technologicznie. Ponieważ okres leasingu zazwyczaj nie trwa długo, a leasingobiorca jest zobowiązany prawnie, by dbać o leasingowany przedmiot, komputery przeważnie wracają do firmy praktycznie nienaruszone. Niektórzy leasingodawcy dodatkowo odnawiają sprzęt przed wystawieniem go na sprzedaż. Dzięki temu masz okazję łatwo i tanio nabyć dobry komputer stacjonarny do celów zawodowych i prywatnych.

 

Wady stacjonarnych komputerów poleasingowych

Mimo wszystko należy pamiętać, że nie każdy sprzedawca postępuje uczciwie i może się zdarzyć, że otrzymamy urządzenie niezgodne z opisem, noszące wyraźne ślady użytkowania lub nawet posiadające usterki. Takie sytuacje nie są jednak zbyt częste i można ich uniknąć – wystarczy dokładnie sprawdzić osobę lub firmę, u której kupujemy produkt, a najlepiej korzystać z oferty sprawdzonych leasingodawców. Oprócz tego warto zastanowić się, do czego zamierzamy używać komputera. Sprzęt poleasingowy sprawdza się w pracy i na co dzień, ale raczej nie skorzystają z niego gracze, którzy mają wyższe wymagania co do procesora i parametrów graficznych. Zanim zdecydujesz się na zakup, spróbuj określić dokładnie swoje potrzeby.comments powered by Disqus