Zwiedzanie w XXI w.

13:40 07/03/2018
Zwiedzanie w XXI w.

Nowoczesna technologia radykalnie zmieniła wiele aspektów naszego życia, w tym również turystykę. Przed wyruszeniem w drogę zaopatrujemy się w sprzęt elektroniczny, który uprzyjemnia lub też pozwala nam uwiecznić w pamięci cyfrowej magiczne chwile spędzone za granicą.

Szykujesz się w podróż? Zaklepałeś już sobie urlop, zarezerwowałeś miejsce w samolocie, zdecydowałeś się na konkretną ofertę biura podróży i wyczekujesz chwili, w której będziesz mógł nareszcie opuścić swoje miejsce zamieszkania i ruszyć na spotkanie przygody? A myślałeś już nad tym, co zabierzesz ze sobą w drogę? Odzież, pieniądze, paszport itp. rzeczy – to wszystko jest potrzebne. Wydawałoby się, że sprzęt elektroniczny nie jest już taki niezbędny – ale czy na pewno? Dla wielu osób trudno byłoby rozstać się z komputerem, choćby nawet na kilka, kilkanaście dni. Jakie zatem gadżety elektroniczne ze sobą zabrać, aby wakacje nie okazały się niewypałem?


Smartfon lub aparat

Będąc na wakacjach, zapewne zechcesz uwiecznić upływające chwile; zachować nie tylko w swojej własnej, ale również w cyfrowej pamięci aparatu tudzież telefonu wspaniałe krajobrazy, które zobaczysz, i ciekawe miejsca, które zwiedzisz. Bawiąc np. w Argentynie (https://logostour.pl/kraje/argentyna), głupio byłoby nie sfotografować słynnego cmentarza w Buenos Aires (Cementerio de la Recoleta) czy niesamowitych pejzaży w Parku Narodowym Los Glaciares. Dlatego warto zabrać ze sobą w podróż telefon z wbudowanym aparatem cyfrowym lub też samodzielny aparat.

Która z tych opcji jest lepsza? To już zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań. Wysokiej jakości specjalistyczne aparaty renomowanych firm pozwalają wykonywać profesjonalne i piękne zdjęcia nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Ale warto zauważyć, że wiele nowoczesnych smartfonów jest wyposażonych w niczego sobie sprzęt fotograficzny, który również umożliwia wykonywanie estetycznych zdjęć.


Laptop

Na wakacjach może się przydać komputer przenośny. Ważne, aby nie był zbyt duży i nie zajmował wiele miejsca. Najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt z ekranem maksymalnie 13-calowym. Komputer uprzyjemni nam nieuniknione chwile wyczekiwania: na lotnisku, w samolocie, w busie czy nawet w hotelu, między jedną atrakcją a drugą. Szkoda byłoby wyrzekać się oglądania filmów czy kontaktowania się ze znajomymi za pośrednictwem portali społecznościowych. Ale laptop nie tylko uprzyjemnia nam pobyt za granicą. Ma również istotne walory praktyczne: coraz częściej bowiem przygotowujemy się do wypraw, korzystąc z Google Maps czy innych serwisów tego typu, ułatwiających poruszanie się po nieznanym terenie.


Czytnik e-booków

To absolutny must-have dla miłośników literatury. O wiele łatwiej zabrać ze sobą ważący kilka gramów czytnik, w którym pomieścimy całe tomy, niż taszczyć ze sobą nie wiadomo ile papierowych książek. Czytanie plików tekstowych na smartfonie to jednak nie to samo – oczy szybciej się męczą, a poza tym wyświetlacz jest na ogół mniejszy niż w czytniku.

 

Odtwarzacz MP3

Przez wzgląd na swoje niewielkie rozmiary jest wygodniejszy w noszeniu od smartfona. Poza tym w podróży będzie nam zależało na oszczędzaniu baterii w telefonie, bo możemy mieć problem z doładowaniem, dlatego przenośny odtwarzacz MP3 niewątpliwie nam się przyda. Zwłaszcza jeśli lubimy słuchać muzyki podczas aktywności fizycznej.


Wymienione powyżej urządzenia elektroniczne znacznie uprzyjemnią Twoją podróż i w razie potrzeby pomogą Ci zaradzić tymczasowej nudzie. Dlatego koniecznie o nich pomyśl przed wyjazdem!comments powered by Disqus