Drukarki Brother DCP i HL - 2200 Series - jakość druku oraz koszt eksploatacji

Drukarki Brother DCP i HL - 2200 Series - jakość druku oraz koszt eksploatacji

Brother jest jedną z najbardziej rozpoznawanych firm zajmujących się produkowaniem wysokiej jakości sprzętu. Drukarki tworzone przez tę firmę cechują się wysoką jakością druku oraz niskimi kosztami eksploatacji. Przedstawimy oraz opiszemy dzisiaj produkty serii DCP oraz HL-2000.

Brother DCP – urządzenia wielofunkcyjne

Brother w swojej ofercie posiada 27 urządzeń wielofunkcyjnych oznaczonych jako DCP. Produkty te słyną z dobrej jakości druku oraz niskich kosztów eksploatacji. Urządzenia nadają się zarówno do domowego użytku, jak i do biura. Nowsze modele, takie jak np. DCP-7060, wyposażone są w funkcję automatycznego druku dwustronnego, odbiornik WiFi Direct oraz wiele innych ciekawych funkcji.

 

Brother HL – drukarki laserowe

Brother HL to seria monochromatycznych laserowych drukarek charakteryzujących się bardzo wysoką jakością druku, wieloma funkcjami oraz niskimi kosztami eksploatacji. Brother w swojej ofercie posiada 10 urządzeń oznaczonych znakiem HL. Nowsze modele, podobnie do serii DCP, wyposażone są w funkcję automatycznego drukowania dwustronnego oraz odbiornik WiFi współpracujący ze wszystkimi systemami na urządzeniach mobilnych.

 

Zalety obu serii od Brothera

We wcześniejszej części artykułu opisaliśmy dwie serie drukarek od Brothera. DCP to urządzenie wielofunkcyjne wyposażone w skaner, drukarkę oraz kopiarkę, zaś modele oznaczone jako HL to laserowe drukarki monochromatyczne. Przedstawiamy największe zalety obu tych serii.

 

Bardzo wysoka jakość druku

Pierwszą zaletą, która wyróżnia Brothera od innych firm, jest jakość druku. Drukarki DCP oraz HL mogą pochwalić się tym, że każdy model drukuje w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Co ciekawe – wysoka jakość idzie w parze z szybkością druku. Urządzenia z obu serii cechują się tym, że dokumenty drukują bardzo szybko.

 

Niskie koszty eksploatacji

Drugą zaletą sprzętu od Brothera jest fakt, iż jest on bardzo tani w eksploatacji. Tusze oraz tonery są bardzo wydajne, a ich dostępność na rynku jest bardzo duża. W przypadku urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek laserowych toner startowy wystarczy do wydruku od 1000 do 2500 stron w trybie monochromatycznym.

 

Zamiennik czy oryginał?

Urządzenia od Brothera cechują się niskimi kosztami eksploatacji. A to dlatego, że tonery do tego sprzętu są bardzo wydajne. Niestety często ich ceny są bardzo wysokie. Koszty można dodatkowo obniżyć, stosując zamienniki, które jakością nie odbiegają od oryginalnych tonerów. Ich cena nierzadko przekracza próg 250 zł.

Zamienniki do drukarki Brother HL-2000 Series kosztują około 60 zł. A więc zaoszczędzimy 190 zł na jednym tonerze, co jeszcze bardziej obniża koszty eksploatacji. Przy dużym miesięcznym obciążeniu sprzętu takie rozwiązanie wydaje się o wiele lepsze. Zamienniki nie są gorsze od oryginałów pod żadnym względem i cechują się taką samą wydajnością.comments powered by Disqus