Gadżety niezbędne na zagranicznych wakacjach

09:54 06/11/2017
Gadżety niezbędne na zagranicznych wakacjach

Wyjazd za granicę jest niewątpliwie bardzo ciekawym pomysłem na spędzenie urlopu. Poprzedzające go przygotowania mogą być jednak niezwykle stresujące. Walizka ma bowiem ograniczoną pojemność, nasze zaś potrzeby niechętnie na takie ograniczenia się godzą. Co ze sobą zabrać?

A może raczej: czego ze sobą nie zabierać?

Zanim odpowiemy na pytanie postawione w leadzie, od którego zresztą zależy pomyślność naszego wyjazdu, postaramy się najpierw wskazać te rzeczy, które w podróży raczej nam się nie przydadzą, i które w związku z tym powinniśmy pozostawić w domu. Wielu turystów zabiera ze sobą mnóstwo zbędnych gadżetów, które tylko niepotrzebnie zajmują miejsce w walizce. Do takich rzeczy, bez których można spokojnie się obejść, należą podróżne poduszki i koce. Te pierwsze na forsownych wyprawach pod gołym niebem można zastąpić zwiniętą bluzą, te drugie natomiast stają się zbędne, jeśli odpowiednio się ubierzemy. Nie warto też taszczyć ze sobą lodówki turystycznej, która jest stosunkowo ciężka i nieporęczna. Złym pomysłem będzie również obładowywanie się dużą ilością biżuterii, sztućców, kubków i scyzoryków – chyba że nie wybieramy się do hotelu w ramach zorganizowanej wycieczki, lecz sami, z własnej inicjatywy, zamierzamy eksplorować dzikie ostępy. W hotelu czy zajeździe przedmioty tego typu nie będą nam potrzebne.


Co koniecznie należy wziąć?

W pierwszej kolejności należy koniecznie zabrać ze sobą paszport i pieniądze. Osoby cierpiące na różne dolegliwości powinny pamiętać też o regularnie przyjmowanych lekach. Są to najważniejsze rzeczy, które powinny się znaleźć w twoim plecaku i od nich właśnie należy rozpocząć przygotowania. Następnie pomyśl o gadżetach, które ułatwią ci podróżowanie i korzystanie z urządzeń elektrycznych. Jeśli nie możesz oderwać się od smartfona, zabierz ze sobą podróżną ładowarkę lub zainwestuj w przenośny powerbank. W Stanach Zjednoczonych przyda ci się specjalny adapter, który umożliwia korzystanie z tamtejszych gniazdek, różniących się znacznie od tych europejskich. Warto też kupić wagę do bagażu – dzięki niej sprawdzisz całkowitą masę swojego rynsztunku i unikniesz nadprogramowych opłat na lotnisku.

Reszta uzależniona jest już od miejsca, do którego zamierzasz się udać. Jeśli celem twojej podróży są ciepłe kraje, możesz zabrać ze sobą szal chłodzący. Wyrób ten wykonany jest z materiałów, które po zamoczeniu w zimnej wodzie przez długi czas (nawet do 10 h) zachowują niską temperaturę. Taki szal na pewno będzie dużym udogodnieniem w Chile (sprawdź atrakcyjne wycieczki: https://logostour.pl/kraje/chile) lub Argentynie (https://logostour.pl/kraje/argentyna). Jeśli wybierasz się na wycieczkę survivalową, spakuj do plecaka śpiwór i odpowiednią ilość prowiantu. Z kolei jeśli jesteś miłośnikiem czterech kółek, nie od rzeczy będzie zaopatrzyć się w specjalny organizer samochodowy, dzięki któremu poradzisz sobie w każdych, nawet najtrudniejszych okolicznościach. W miejscach, w których dostęp do bieżącej wody może być utrudniony, przydadzą ci się różnego rodzaju artykuły higieniczne, takie jak np. pianka bakteriobójcza czy nawilżane chusteczki.


Wymienione powyżej przedmioty i gadżety nie wyczerpują oczywiście wszystkich akcesoriów, które mogą okazać swą przydatność w podróży. Poza paroma wyjątkami stanowią jednak, jak się zdaje, podstawowy trzon, absolutne must-have dla osób wybierających się w podróż. Resztę pozostawiamy twojej inwencji.comments powered by Disqus