Jak wyczyścić klawiaturę w laptopie?

Jak wyczyścić klawiaturę w laptopie?

Laptopy zastępują nam dzisiaj telewizję i telefony, dzięki czemu są naszymi multimedialnymi centrami rozrywki oraz narzędziami pracy.

Resztki jedzenia

Klawiaturę bardzo łatwo jest zabrudzić, trudniej zaś - wyczyścić. Gdy korzystamy z laptopa często, a na dodatek przyzwyczailiśmy się do spożywania posiłków, mając komputer przed sobą, to ilość okruszków i innych resztek jedzenia znajdujących się pod klawiaturą może nas bardzo niemiło zdziwić. W skrajnych przypadkach klawiatura może przypominać wyjątkowo niesmaczny szwedzki bufet lub brudny stół. To niewątpliwy znak, że najwyższy czas o nią zadbać. Jak to zrobić w przypadku laptopa?

 

Czyszczenie klawiatury laptopa: krok po kroku

Zanim przystąpimy do generalnych porządków, musimy odpowiednio się wyposażyć. Dokładne wyczyszczenie klawiatury wymaga sprężonego powietrza, które jest przeznaczone właśnie do czyszczenia laptopów. Do tego potrzebna nam będzie odpowiednia ściereczka, która pozwoli nam dokładnie wyczyścić przestrzeń między klawiszami. Teraz już tylko należy zadbać o odpowiednią ilość wody oraz alkohol izopropylowy, którym jesteśmy w stanie oczyścić największe niedoskonałości bez szkody dla sprzętu komputerowego. Gdy posiadamy całe niezbędne wyposażenie, czas przystąpić do realizacji zadania, jakim jest wyczyszczenie klawiatury w laptopie.

Na początku należy odłączyć urządzenie od zasilania. Następnie należy wdmuchać wokół klawiszy strumień powietrza sprzężonego. Gdy dostanie się ono w odpowiednie miejsce, komputer należy umieścić nad koszem i zacząć pochylać go na różne strony, by pozbyć się z wnętrza wszelkich zanieczyszczeń – kurzu, brudu oraz okruszków. Teraz wystarczy przetrzeć klawiaturę skrawkiem materiału umoczonego w wodzie lub – jeszcze lepiej – w alkoholu izopropylowym (w ten sposób komputer wyschnie szybciej i będzie szybciej nadawał się do użytku).

Po przejechaniu całej klawiatury czas zabrać się za pojedyncze klawisze, na których zebrał się osad. Nie wahajmy się przed jego energicznym pocieraniem i zdrapywaniem. Gdy czyszczenie dobiegnie końca, pozostaje już tylko zaczekać, aż powierzchnia laptopa stanie się sucha. Jeżeli do czyszczenia użyliśmy wody, może nam to zająć nawet kilka godzin.

O czyszczeniu laptopa piszemy więcej na naszym blogu: https://gorepair.pl/blog/jak-prawidlowo-czyscic-laptopa-najlepsze-sposoby.comments powered by Disqus