Najczęstsze awarie w smartfonach

Najczęstsze awarie w smartfonach

Skomplikowana budowa smartfonów sprawia, że są to urządzenia, które bardzo łatwo ulegają różnym awariom. W poniższym tekście przybliżamy najczęstsze z nich.

Smartfony, choć są telefonami najnowszej generacji, to łatwo się psują. Wielu z nas narzeka, że kosztowny i wielofunkcyjny sprzęt nagle odmawia posłuszeństwa, nie chce się ładować, a gdy weźmie się go do ręki, to prawie parzy, bo bateria znowu zaczęła się przegrzewać. Jakie są inne częste usterki w dzisiejszych telefonach i co zrobić, aby ich uniknąć?

 

Problemy, z którymi borykamy się na co dzień

Za najbardziej irytujące użytkownicy telefonów uważają następujące niedogodności: słaby zasięg, występowanie błędów w aplikacjach oraz psucie się mikrofonu i baterii. Jeżeli rozmówca nie słyszy nas zbyt dobrze, to czasami wystarczy zwykły restart telefonu. Inne rozwiązanie to znalezienie innej aplikacji do dzwonienia lub wyczyszczenie pamięci telefonu. Gdy mimo to innym osobom nadal ciężko jest nas zrozumieć przez telefon – niezbędna jest wizyta w serwisie.

 

Nagrzewanie się telefonu

Nagrzewanie się telefonu może być zupełnie normalne – na przykład wtedy, gdy korzystamy z gier, które wymagają znacznej pracy układów odpowiedzialnych za grafikę. Inne powody, dla których telefon zwiększa swoją temperaturę, to wystąpienie pewnych wad w jego budowie czy przeprowadzenie złej optymalizacji oprogramowania. Również aplikacje, które nie działają w sposób prawidłowy, mogą przyczynić się do nagrzewania się telefonu. Jeśli smartfon nagrzewa się nawet wówczas, gdy nic na nim nie robimy, powinniśmy udać się z nim do serwisu.

 

Gdy Internet nie działa zbyt dobrze

Słaby zasięg lub brak Internetu to bardzo popularna ‘awaria’ dotycząca wszystkich smartfonów. Na początku sprawdźmy, czy transfer na pewno jest włączony. Potem zobaczmy, czy nie znajdujemy się akurat w sferze "białej plamy" – to znaczy w takim miejscu w budynku, gdzie sygnał jest tłumiony. Są to na pewno tereny podziemne, tunele, parkingi oraz windy. Słaby zasięg jest również nieuchronnie związany z przebywaniem poza miastem – na wsi lub w lesie.

 

Samoczynny restart

Problem ten dotyczy osób korzystających ze starszych wersji Androida. Wystarczy wtedy samemu restartować telefon co około dwie doby. Warto do tego dbać o regularne czyszczenie pamięci oraz korzystać tylko z zaufanych aplikacji. Pamiętajmy także o bardzo częstych awariach zasilania smartfonu, o których przeczytacie na naszym blogu: https://gorepair.pl/blog/8-groznych-mitow-ktore-niszcza-baterie-w-twoim-smartfonie.comments powered by Disqus