Głośniki Bluetooth: dlaczego warto je mieć?

21:09 01/08/2017
Głośniki Bluetooth: dlaczego warto je mieć?

Głośniki bezprzewodowe (Bluetooth lub AirPlay) mają tę wyższość nad tradycyjnymi, że są dużo poręczniejsze. Nie wymagają żadnego okablowania, są przyjazne w obsłudze, a te najtańsze są w zasięgu każdej kieszeni.

Urządzenia wpisujące się w technologię Bluetooth przestały już być dobrem ekskluzywnym, na które mało kto może sobie pozwolić. Na dobrą sprawę każdy może stać się posiadaczem sprzętu bezprzewodowego – choć oczywiście poszczególne modele słuchawek, zestawów stereo czy chociażby właśnie głośników różnią się od siebie wieloma istotnymi cechami, a także jakością. Tym niemniej technologia Bluetooth upowszechniła się już i z powodzeniem podbija światowy rynek.

 

Ile kosztują głośniki Bluetooth?

Cena konkretnego modelu uzależniona jest w pierwszym rzędzie od jakości. Najtańsze głośniki Bluetooth kosztują kilkanaście złotych, nieco droższe – 100-200 zł, a te z najwyższej półki – od 600 do ponad 1000 zł. Jeśli zależy nam na słuchaniu muzyki, lepiej jest postawić na te droższe. Przed dokonaniem zakupu warto podłączyć upatrzone głośniki do jakiegoś urządzenia i sprawdzić jakość oraz czystość dźwięku. Jeśli takiej możliwości nie mamy, pozostaje nam zwrócić uwagę na specyfikację techniczną. Warto zauważyć, że wysokiej jakości głośniki AirPlay oraz Bluetooth oferuje firma Philips: http://www.philips.pl/c-m-so/domowy-sprzet-audio/glosniki-AirPlay-i-Bluetooth/wszystkie.

 

Pasmo przenoszenia i moc

Podstawowym kryterium, które powinniśmy uwzględnić przy wyborze głośnika Bluetooth, jest pasmo przenoszenia głośnika. Najlepiej jeśli obejmuje ono częstotliwości z całego zakresu pasma akustycznego (od 20 do 20 000 herców), ale jeśli jego rozpiętość waha się między 60 do 20 000 Hz – też jest dobrze. Najtańsze głośniki bezprzewodowe przenoszą częstotliwości od 100 Hz do 15 000 Hz.

W dalszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na moc danego sprzętu. Aby móc w komfortowych warunkach słuchać muzyki w zarówno w przestrzeni zamkniętej, jak również na świeżym powietrzu – wystarczy moc na poziomie 6-10 W.

 

Do czego mogą się przydać głośniki Bluetooth?

Głośniki Bluetooth są bardzo wygodne w użytkowaniu i mogą się łączyć z wieloma różnymi urządzeniami: z odtwarzaczami MP3, ze smartfonami, z komputerami, a także wszelkimi innymi urządzeniami, które umożliwiają połączenie Bluetooth. Nie wymagają zasilania z sieci elektrycznej, wyposażone są w akumulatory, zapewniające im nieprzerwaną pracę od 2 do nawet 10 godzin! Są idealną opcją dla miłośników muzyki, filmu oraz gier komputerowych.comments powered by Disqus