Myszy gamingowe – czym muszą się wyróżniać?

15:12 11/04/2017
Myszy gamingowe – czym muszą się wyróżniać?

Gaming zyskuje na popularności przede wszystkim dzięki wysokiemu poziomowi wirtualnych rozgrywek turniejowych. Spektakularny rozwój elektronicznych sportów wiele zawdzięcza kilku zasadniczym czynnikom, o których mowa poniżej.

Przede wszystkim w grę wchodzi determinacja playerów. Bez uporu i podziwu godnej wytrwałości nawet największy talent nie pomoże w zwycięstwie. Tutaj nie liczy się łut szczęścia, ale ciężka praca na regularnie odbywanych treningach. Treningi usprawniają dobrej jakości akcesoria gamingowe, bez których w świecie e-sportów nie można ruszyć z miejsca. Jednym z ważniejszych sprzętów gracza jest myszka komputerowa.

Czym powinny wyróżniać się myszy dla graczy, aby spełniały dobrze swoją funkcję? Powinny przede wszystkim dawać szerokie możliwości konfiguracyjne. Playerzy nie chcę standardowych ustawień dla wszystkich. Chcą mieć możliwość dokonywania dużych zmian w funkcjonowaniu swojego urządzenia, tak aby wspierało ono wybrane przez nich opcje w szczególny sposób. Możliwość programowania dodatkowych funkcji dla przycisków to jeden z podstawowych wymogów stawianych myszom dla graczy. Dzięki temu gracz zyskuje bardziej intuicyjne urządzenie, które pozwala szybciej i precyzyjniej reagować na bieżącą sytuację w grze.

Corsair - dla graczyMyszka gamingowa powinna również świetnie leżeć w dłoni. O ile dla statystycznego użytkownika myszki jej ergonomia jest po prostu ważna, to dla profesjonalnego playera jest to jeden z najistotniejszych parametrów. Rozgrywki toczą się przez długi okres czasu, a ręka musi pewnie działać zarówno na początku gry, jak również po dobrych kilku godzinach jej trwania.

Duże znaczenie ma również czułość głównego sensora. Nie jest bynajmniej tak, że im precyzyjniej działa dane urządzenie, tym lepiej. Wiele zależy od preferowanego przez playera gatunku gier oraz jego potrzeb. Dlatego też dobre myszy gamingowe znajdziemy zarówno wśród tych o mniejszej czułości, jak również między tymi o gigantycznych wręcz wartościach tego parametru.

Dzisiejsi gracze nie lubią rozstawać się ze swoim sprzętem. Nie jest to kaprys czy fanaberia, ale raczej czysto pragmatyczne podejście do swojej pasji. Najlepsze myszy gamingowe pozwalają za pośrednictwem specjalnego oprogramowania tworzyć indywidualne profile ustawień, które zawsze są dla nas dostępne w chmurze lub wbudowanej pamięci, niezależnie od tego, gdzie korzystamy z naszego "gryzonia". To rozwiązanie pozwala utworzyć równolegle kilka profili, z których każdy będzie odpowiedni do innego rodzaju rozgrywek. To bardzo funkcjonalne podejście do sprawy, które zjednało sobie przychylność wielu graczy.

Jak widać, tak małe urządzenie jak myszka gamingowa może kryć w sobie bardzo ciekawe możliwości, które w świecie gier video są normą i pierwszą potrzebą. Tylko akcesoria tak zaawansowane techniczne są w stanie pomóc graczowi i umożliwić mu sprawną walkę o zwycięstwo w najwyższych ligach.

Zainteresował cię temat myszy komputerowych do gier? Przejrzyj najnowsze modele na tej stronie.comments powered by Disqus