Najlepsze aplikacje na smartfony – w czym nam mogą pomóc?

Najlepsze aplikacje na smartfony – w czym nam mogą pomóc?

Wraz z upowszechnieniem się smartfonów, spopularyzowane zostały również liczne aplikacje. Ich przeznaczenie jest bardzo różne, począwszy od programów wyświetlających aktualną temperaturę powietrza, a skończywszy na programach do administrowania własnym kontem bankowym. Czy warto z nich korzystać?

Przeglądając aplikacje na komórkę, niejednokrotnie mamy prawdziwy kłopot z ich wyborem. Jest ich tyle, że aż trudno podjąć decyzję, co zainstalować. Podczas gdy niektóre są funkcjonalnymi, wartymi uwagi narzędziami, inne to zwykłe „buble”, które tylko zajmują miejsce na dysku. Które aplikacje są szczególnie przydatne?

Warto zacząć od programów, które umożliwiają wspomniane we wstępie administrowanie kontem osobistym. W zależności od tego, jakie konto posiadamy, dostępnych jest szereg dedykowanych aplikacji, które umożliwiają nie tylko bieżące sprawdzanie stanu konta, ale również wykonywanie przelewów, a także płacenie bez obecności karty, a za to za pomocą telefonu. Do zarządzania finansami osobistymi bardzo przydatne mogą okazać się także aplikacje pozwalające na monitorowanie wszystkich wydatków, a tym samym – skuteczne oszczędzanie. Swoje aplikacje posiadają w chwili obecnej następujące banki: Getin Bank, Millennium, Raiffeisen Bank, ING, Alior Bank, mBank, BZ WBK, Citi Handlowy, MultiBank, Nordea Bank, Pekao,Inteligo, BPH, PKO BP.

Osoby ceniące sobie porozumiewanie się z innymi za pomocą komunikatorów, na pewno zwrócą uwagę na aplikacje, które są mobilnymi odpowiednikami takich programów, jak Gadu-Gadu czy Skype. Dzięki nim, aby skomunikować się ze znajomymi, nie trzeba już mieć dostępu do komputera, wystarczy otworzyć komunikator w komórce i gotowe! Również portale społecznościowe mają swoje mobilne odpowiedniki.

Ciekawe, pomocne aplikacje znajdziemy również z kategorii tych, które umożliwiają szybkie pozyskiwanie informacji na jakiś temat. Dla osób często podróżujących, pożyteczne okażą się programy do nawigacji (np. Google Maps, Sygic, AutoMapa) oraz programy wskazujące różnego rodzaju miejsca w danej okolicy, np. hotele, restauracje, itp. (np. TripAdvisor, Booking.com, AroundMe).

Dla biznesmenów przydatne będą aplikacje wyświetlające notowania giełdowe oraz inne informacje ze świata gospodarki. Istnieje też mnóstwo aplikacji typowo wiedzowych – dla pasjonatów konkretnych dziedzin.

Ostatnią grupą praktycznych aplikacji są te, które ułatwiają wszelkie codzienne sprawy, czyli terminarze, organizatory, translatory, notatniki, przeliczniki miar i walut, programy do internetowych zakupów, mobilne książki kucharskie oraz inne tego typu programy.comments powered by Disqus