Word – program, który musi znać dzisiaj każdy

Word – program, który musi znać dzisiaj każdy

Najczęściej wykorzystujemy go do pisania prac, ale rzadko kto z nas wie, jak posługiwać się nim profesjonalnie. Word to jeden z najpopularniejszych procesorów, czyli edytorów tekstu, który oferowany jest przez firmę Microsoft.

Początki programu Microsoft Word to 1984 rok. Pierwotnie był to program samodzielny, obecnie jest częścią pakietu biurowego Microsoft Office. Wprawdzie najnowsza wersja Worda oraz innych elementów Microsoft Office mają swoich bezpłatnych konkurentów, to jednak oryginalne programy zapewniają najlepszą funkcjonalność i wygodę pracy. Wspólna praca nad projektami, łatwe czytanie i pisanie, szeroka gama opcji, w tym praca z plikami PDF – najnowsza wersja programu Word spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników edytorów tekstów.

Word oraz cały pakiet Microsoft Office wykorzystywany jest powszechnie również w wielu firmach i instytucjach. W związku z tym wymóg jego znajomości często znajduje się ogłoszeniach o pracę. Jeżeli jeszcze nie znasz tego oprogramowania lub masz tylko niewielkie pojęcie na temat jego obsługi, nie znasz popularnych skrótów i funkcji, warto pomyśleć o podniesieniu swojego poziomu znajomości Worda – ta znajomość na pewno zostanie doceniona podczas rekrutacji.

 

Jak nauczyć się obsługi programu Word?

Chociaż program Word nie jest skomplikowany w obsłudze, to jednak poznanie wszystkich jego tajemnic bez odpowiedniego szkolenia z Worda jest trudne. Wprawdzie online dostępnych jest wiele darmowych kursów obsługi programów z pakietu Microsoft Office, to jednak wtedy, gdy zależy ci na najlepszej skuteczności, warto uczyć się z profesjonalistami w tej dziedzinie.

Podczas szkolenia z Worda możesz dowiedzieć się praktycznie wszystkiego o tym edytorze tekstów. Tworzenie dokumentów, korzystanie ze stylów, wstawianie elementów, korespondencja seryjna – to tylko część tematów poruszanych podczas zajęć. Po zakończeniu takiego szkolenia nie tylko wiesz, jak obsługiwać Word, ale również otrzymujesz certyfikat potwierdzający twoje umiejętności – bardzo przydatny przy poszukiwaniu pracy.

 comments powered by Disqus