Telefon dla firmy – jaki wybrać?

Telefon dla firmy – jaki wybrać?

Producenci telefonów prześcigają się w swoich ofertach i starają się, by ich urządzenia spełniały zarówno potrzeby zwykłych klientów, jak i klientów biznesowych. Podział na telefony biznesowe i prywatne już dawno zanikł. Jaki więc telefony wybrać do firmy?

Firmy, większe i mniejsze, zawsze stawiają na smartfony. I jest to wybór słuszny, ponieważ telefony te pozwalają na posiadanie dużej ilości, niezbędnych do pracy, aplikacji np. program do wystawiania rachunków.

Wiele firm decyduje się na zakup telefonów z klawiaturą qwerty, która ułatwia pisanie wiadomości i e-maili. Tutaj zdecydowanym faworytem są telefony marki BlackBerry. Kanadyjski producent oferuje wiele pożytecznych i niezbędnych dla biznesmena funkcji, jak chociażby zarządzanie terminarzem, rozbudowaną książkę telefoniczną oraz system alarmów i powiadomień. BlackBerry pozwala także na zsynchronizowanie swojej poczty z dowolną skrzynką i serwerem zewnętrznym. Użytkownicy cenią ten model telefonu za wysokiej klasy zabezpieczenia, które chronią przed kradzieżą danych z telefonu. BlackBerry ma niestety jedną wadę – ekran, który w porównaniu do nowoczesnych smartfonów wydaje się bardzo mały.

Telefony z klasyczną klawiaturą stają się już powoli przeżytkiem, coraz rzadziej dostępnym na rynku. Zastępowane są telefonami, które nie tylko ekskluzywnie wyglądają, ale także mają niesamowicie dobre parametry. Mowa tutaj chociażby o Samsungu Galaxy S6 Edge Plus, który ma zadatki do tego, by zostać najlepszym smartfonem roku 2015. Można także powiedzieć, że jest synonimem biznesu – elegancki, ze smukłą obudową, w której umieszczono szczegółowy i kontrastowy wyświetlacz oraz nowoczesna łączność bezprzewodowa– nie ma sobie równych.

Smarftonem, który jest wybierany przez firmy równie często jak Samsung, jest oczywiście iPhone szóstej generacji. Równie elegancki i wydajny, idealny dla firmy.

Dobrym telefonem z niższej półki cenowej może być być Sony Xperia Z1 Compact. Jest nieco mniejszy niż iPhone i Samsung, ale posiada bardzo wydajny procesor, a jego obudowa zapewnia wodoszczelność. Xperia Z1 Compact to bardzo dobry, nowoczesny smartfon z systemem Android.

Wybór odpowiedniego telefonu firmowego zależy oczywiście od preferencji osoby, która będzie go używać. Przy wyborze warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na żywotność baterii i procesor, który pozwoli na uruchomienie nawet najbardziej wymagających aplikacji.comments powered by Disqus