Smartwatch - przegląd oferty producentów

Smartwatch - przegląd oferty producentów

Moda na gadżety z zakresu "technologii ubieralnych" (z ang. wearable devices) nie ominęła i Polski. Producenci oferują nam coraz więcej modeli o coraz lepszych możliwościach.

Smartwatch, czyli "mądry zegarek", to urządzenie przypominające wyglądem zwykły zegarek na rękę, jednak posiadające pewne funkcje smartfona. Pozostając w połączeniu z telefonem za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth, pozwala użytkownikowi odebrać pocztę, sprawdzić przychodzące połączenia i wiadomości. Zachowując wszelkie cechy zegarka elektronicznego, dodatkowo może posiadać funkcje GPS, aparatu fotograficznego, odtwarzacza MP3. Dzięki niemu właściciel może monitować "aktywność" swojego telefonu bez ciągłego spoglądania na jego wyświetlacz. Smartwatche są też bardzo przydatne przy aktywności fizycznej - podają wysokość ciśnienia, ilość spalonych kalorii, tempo i długość przebiegniętej trasy. Działając na systemie operacyjnym Android, umożliwiają połączenie z Internetem, przypominają o wydarzeniach z terminarza. Najbardziej zaawansowane modele nie wymagają obecności telefonu - dzięki technologii 3G można niezależnie odbierać połączenia i wiadomości. Producenci nieco buńczucznie zapowiadają, że różnica między funkcjonalnością i wygodą smartwatcha a telefonu jest taka, jak między zegarkiem "na rękę" a staromodnym, kieszonkowym chronometrem z dewizką. Poniżej przedstawiamy ranking najpopularniejszych w Polsce w 2014 roku urządzeń tego typu:

1. Samsung Gear S Black 

2. Samsung Galaxy Gear Fit Czarny 

3. Sony SmartWatch2 Black Silikon 

4. Samsung Galaxy Gear 2 Neo Czarny 

5. Samsung Galaxy Gear V700 Pomarańczowy 

6. MyKronoz Zefit Żółty 

7. Sony SmartWatch Touch Generation MN2

8. Samsung Galaxy Gear 2 Titan Silver Charcoal Black 

9. Samsung Galaxy Gear 2 Neo Pomarańczowy

10. Samsung Gear S White 


Jak widać, oferta Samsunga zostawia konkurencję daleko w tyle, tak ze względu na szeroką gamę modeli, jak i cenową atrakcyjność. W kwietniu koreańskiemu koncernowi przyjdzie jednak powalczyć z silnym przeciwnikiem - na ten bowiem miesiąc premierę swojego produktu zapowiada Apple.comments powered by Disqus