Najczęściej ściągane aplikacje na iOS

Najczęściej ściągane aplikacje na iOS

Ilość aplikacji w sklepie App Store już dawno przekroczyła milion, a ich pobrania liczy się w dziesiątki miliardów. Najpopularniejsze są oczywiście te bezpłatne, bez których nie wyobrażamy sobie korzystania z naszego iPhona czy iPada.

1. Facebook. Największy portal społecznościowy nie wymaga każdorazowego logowania się poprzez stronę. Użytkownik może łatwo uaktualniać swój status, dostaje powiadomienia o komentarzach na jego temat, może bezpośrednio zamieszczać zdjęcia dzięki synchronizacji z aparatem oraz określać swoje położenie.

2. Facebook Messenger. Po wyłączeniu funkcji czatu z podstawowej aplikacji, komunikator ten coraz częściej zastępuje SMS-y. Umożliwia wysyłanie zdjęć czy plików bez dodatkowych opłat, pozwala prowadzić rozmowy kilkuosobowe - oczywiście z osobami korzystającymi z platformy Marka Zuckerberga.

3. Youtube. Portal z zamieszczanymi przez użytkowników filmami i teledyskami. Oddzielna aplikacja nie wymaga używania przeglądarki internetowej, choć pamiętać trzeba, że część filmów jest niedostępna w wersjach mobilnych.

4. Instagram. Program do polegającej na zastosowaniu filtrów "obróbki" zdjęć i pokazywania ich innym użytkownikiem. Poprzez zastosowanie tagów grupuje zdjęcia tematycznie i pozwala na ich komentowanie.

5. Gmail. Najpopularniejsza poczta elektroniczna opracowana przez Google. Ułatwia dostęp do skrzynki pocztowej, grupuje wiadomości w całościowe konwersacje, pozwala na szybkie przełączanie się między kontami.

6. Spotify. Ogromna biblioteka muzyczna. Użytkownik może tworzyć własne playlisty, słuchać dowolnie wybranych utworów, w opcji Premium (płatnej 19,99 miesięcznie) pominięte są reklamy i istnieje możliwość dostępu offline.

7. Google Maps. Aplikacja służąca do nawigacji. Dostęp do szczegółowych i wciąż uaktualnianych map z 220 krajów, głosowy przewodnik, wyznaczanie trasy, szukanie konkretnych miejsc.

Powyższe aplikacje dostępne są w pełni bezpłatnie, choć w niektórych przypadkach (Spotify) posiadają wersję płatną, zwiększającą funkcjonalność.comments powered by Disqus