Ranking: najlepsze gry dla dzieci

Ranking: najlepsze gry dla dzieci

Odpowiednio dobrana gra zapewni dziecku nie tylko zajęcie na wolne chwile, ale i pomoże mu rozwijać kreatywność, a nawet konkretne zdolności. Prezentujemy nasz ranking 5 najlepszych gier, w które mogą grać dzieci.

1. Super Mario 3D World (od 3 lat | Wii U)

Kolejna z nowych odsłon klasycznej platformówki idealnie nadaje się dla młodszych graczy – poziom trudności nie jest za wysoki, ale odpowiedni, by podtrzymać zainteresowanie dziecka. Do tego dochodzi ładna, kolorowa grafika i nowe wyzwania w każdym odkrywanym świecie.

 

2. Seria LEGO (3-10 lat w zależności od gry| PC, PlayStation 2-4, Wii, Wii U, Xbox 360, Xbox One)

Choć uważamy, że każde dziecko powinno posiadać przynajmniej jeden pokaźny zestaw klocków LEGO w swoim koszu z zabawkami, musimy przyznać, że wirtualne propozycje producenta są równie godne uwagi. W zależności od zainteresowań i wieku dziecka, mamy do dyspozycji kilka opcji – m.in. LEGO Chess, Friends, Harry Potter, Batman, Legends of Chima, Marvel Super Heroes, Bionicles, Hobbit czy Battles.

 

3. Banjo-Kazooie i Banjo-Tooie (od 3 lat | Nintendo 64, Xbox 360)

Klasyczna platformówka, w której gracz kieruje dwiema postaciami – misiem Banjo i czerwonym ptakiem Kazooie, od 2008 roku dostępna jest na konsoli Xbox 360 (oryginalnie wydana została na Nintendo 64), a jej kontynuacja – od 2009 roku. To pomysłowa gra, do której chętnie wracają nie tylko dzieci, ale i starsi gracze, którzy mieli okazję grać w nią już kilkanaście lat temu.

 

4. The Floor is Jelly (bez ograniczeń | PC)

Wyobrażałeś sobie kiedyś, co by było, gdyby cały świat zrobiony był z galaretki? Twórcy tej niezależnej gry wyobrazili sobie – i przenieśli tę wizję w wirtualny świat. To krótka, choć bardzo urokliwa gra, w której gracz musi odnaleźć przejścia do kolejnych poziomów pośród galaretowatych substancji. Towarzyszy jej wyjątkowa muzyka, która uspokoi niejednego małego gracza z nadmiarem energii.

 

5. Kangurek Kao - seria (od 3 lat | PC, PS2, Xbox)

W rankingu wypada umieścić także produkcję z naszego rodzimego podwórka. Tytułowy Kangurek Kao to bardzo sympatyczna postać o rozległych umiejętnościach – poza typowym dla jego gatunku talentem do skakania, potrafi także latać na paralotni czy jeździć na snowboardzie. Seria składa się z trzech części – każda z nich zapewni dziecku przynajmniej kilkanaście godzin rozrywki.

 

Karolina Romankiewiczcomments powered by Disqus