Aplikacje do planowania codziennych zadań

Aplikacje do planowania codziennych zadań

Notes bądź kalendarz i długopis powoli stają się przeżytkami, kojarzonymi z XX wiekiem. W dobie postępującej cyfryzacji i otaczających nas elektronicznych urządzeń planowanie dnia wygląda zupełnie inaczej.

Komputery, tablety i smartfony stały się przedmiotami codziennego użytku. Służą nam nie tylko do pracy, rozrywki i kontaktu ze światem, ale pełnią funkcję podręcznych organizerów. Pozwalają efektywnie zarządzać swoim czasem, przypominają o zaplanowanych zadaniach, spotkaniach, służą do rejestracji pomysłów czy opracowania listy zakupów. Oto kilka najlepszych aplikacji, które pomogą zorganizować sobie dzień.

1. ColorNote. Tworzymy w nim klasyczne notatki oraz listy z dodatkowymi przypomnieniami, które możemy podpiąć do kalendarza. Program umożliwia tworzenie kopii zapasowych na karcie pamięci lub synchronizowanie z innymi urządzeniami. Obsługiwany przez Android jest w pełni bezpłatny, choć dostępny tylko w wersji angielskiej.

2. HabitBull. Oprócz funkcji organizacyjnych, które możemy dowolnie spersonalizować, posiada też system motywacyjny. Użytkownik potwierdza wykonanie zaplanowanych celów (nie tylko zawodowych, ale też ćwiczeń gimnastycznych, przeczytanych książek, itp.), "w nagrodę" otrzymując motywujące zdjęcia czy filmy. Pozwala nie tylko na robienie założeń, ale i kontrolę ich efektów.

3. ToDoist. Idealny przy wdrażaniu wieloetapowych projektów. Pozwala ustalać priorytety, o których przypominają nam powiadomienia. Łatwa integracja z kontem Google. Niestety, darmowa wersja posiada pewne ograniczenia w zakresie personalizacji i filtrowania zadań. Opcja premium to ok. 2 Euro miesięcznie.

4. Springpad. Zsynchronizowany z kontem Google bądź Facebookiem nie wymaga zakładania oddzielnego konta. Obsługuje się go przez stronę internetową, gdzie można tworzyć notatki oraz listy zadań, dodawać zdjęcia. W wersji na telefony komórkowe umożliwia skanowanie kodów kreskowych lub szukanie pobliskich atrakcji.

5. Testa Planer. Rejestruje nasze spotkania, umowy, zadania, listy zakupów i przypisuje je do odpowiednich statusów wykonania. Przydatny tak zawodowo, jak prywatnie. Pozwala zapisywać pomysły, terminy napraw, polecenia przekazane pracownikom. Do poszczególnych zadań intuicyjnie dodaje się zdjęcia lub pliki np. z opcją do wysłania. Program w pełni darmowy, dedykowany dla Windows.


To tylko kilka z długiej listy dostępnych programów i aplikacji, dzięki użytkowaniu których pozbędziemy się wielkiej liczby stale ginących karteczek, w zamian otrzymując przejrzyste, funkcjonalne i na bieżąco dostępne kalendarium codziennych obowiązków i przyjemności.comments powered by Disqus