Ranking: najlepsze gry na PC i konsole w 2014 roku

14:19 03/03/2015
Ranking: najlepsze gry na PC i konsole w 2014 roku

Budżety równe hollywoodzkim blockbusterom, znaczący skok jakościowy pod względem techniki rozgrywki oraz oprawy wizualnej - wszystko to oferują najlepsze gry 2014 roku.

Poniżej przedstawiamy nasz subiektywny wybór najlepszych gier 2014 roku:

Lords of the Fallen. Najwyższej jakości RPG akcji polskiego studia CI Games. Bardzo wysoki poziom trudności połączony ze świetną jakością wykonania. W oczekiwaniu na trzecią odsłonę "Wiedźmina" warto spędzić czas z tą rodzimą produkcją.

Valiant Hearts The Great War. Oryginalność tej gry polega na przedstawieniu wydarzeń wojennych z perspektywy osób postronnych. Tu nie ma miejsca na "my" kontra "ci źli". Wszyscy są poszkodowani. Ubisoft stanął na wysokości zadania, a przejmująco podłożone głosy potęgują niesamowite wrażenie.

Call of Duty: Advanced Warfare. Akcja obsadzona w dalekiej przyszłości, Kevin Spacey w obsadzie, kampanie dla pojedynczych graczy i w trybie multiplayer. Słowem - setki godzin doskonałej zabawy w jednej z najciekawszych odsłon tej kultowej strzelanki.

Wolfenstein: The New Order. Wprawdzie tego typu rozwiązania i mechanika popularne były 10 lat temu, ale produkt od MachineGames to znakomicie opowiedziana historia w pierwszoosobowym trybie. Z ciekawostek - w obsadzie Alicja Bahleda - Curuś!

Dark Souls II. Kolejne RPG na liście. I to dla bardzo wymagających graczy, jako że gwarantuje ekstremalnie wysoki poziom trudności przez pełne kilkadziesiąt godzin rozgrywki. From Software udowodniło swój progres.

Śródziemie: Cień Mordoru. Gracz ma pełen wpływ na zmianę świata poprzez swoje działania. Doskonale przeniesiony klimat powieści Tolkiena w połączeniu z systemem gry wziętym z "Batman: Arkham Asylum" zapewnia mnóstwo zabawy oraz wiele ciekawych zadań pobocznych.

Dragon Age: Inkwizycja. Produkt firmy BioWare to 100 godzin gry (z czego wątek główny to ok. 70 godzin), do której nie jest wymagana znajomość poprzednich części. Wciągające i angażujące RPG tak dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Far Cry 4. Oszałamia oprawą wizualną, przedstawiającą krainę Kyrat w Himalajach. Znakomita kontynuacja poprzedniej odsłony, która była jednym z hitów roku 2012. To chyba obecnie najlepszy na rynku sandbox z widokiem FPP.

Child of Light. Niesamowita historia i ręcznie malowane tła oraz postaci, do tego rodzinne tragedie w baśniowym świecie - "mała - wielka gra" z francuskiego studia Ubisoft.

Obcy: Izolacja. Doskonale nawiązuje do pierwszej części filmowego Aliena, klasyczny i mroczny survival horror. Szczegółowość dekoracji i delikatny nastrój retro budują atmosferę grozy. To nie jest shooter, to przerażenie czające się w mroku. comments powered by Disqus