Przenośne konsole do gier – dla kogo?

Przenośne konsole do gier – dla kogo?

Spośród konsoli do gier, największym powodzeniem cieszą się te stacjonarne modele, w tym PlayStation oraz Xbox. Niemniej również zminiaturyzowane konsole mają wielu zagorzałych fanów.

Konsola do gier, którą można zmieścić w dłoni, ma już swoją wieloletnią tradycję. Pierwsze modele pojawiły się już pod koniec lat 70-tych minionego wieku. Słynny Game Boy, wyprodukowany przez Nintendo, pojawił się w 1989 roku i przez długie lata cieszył się popularnością wśród miłośników gier video. Choć pierwsze konsole przenośne znacznie różniły się od tych, które dostępne są dziś, nadal jest to urządzenie znajdujące zainteresowanie. Być może przenośna konsola nie zapewnia graczowi aż tak rozbudowanych wrażeń, jak stacjonarna, ale za to ma wiele innych zalet, z których bodaj najważniejszą jest mobilność. Jeśli ktoś ceni sobie możliwość zabrania ze sobą urządzenia do gier praktycznie wszędzie, to przenośne konsole sprawdzają się w stu procentach. Będąc w podróży lub gdziekolwiek indziej, chcąc zabić czas, możemy w każdej chwili wyjąć konsolę z kieszeni i oddać się ulubionej grze.

Ktoś mógłby powiedzieć – po cóż kupować konsolę przenośną, jeśli podobne wrażenia z gier może dać nam dedykowany graczom smartfon lub tablet? Niby funkcjonalność jest tutaj porównywalna, ale konsole dają możliwość sterowania ręcznego, są przeznaczone tylko do grania, a nie do obsługi wielopoziomowej, a poza tym mają swój własny, niezaprzeczalny klimat. Nie można oczywiście zapominać o kultowych tytułach, które na smartfonach, jeśli w ogóle występują, to w bardziej okrojonej formie. Konsole przenośne będą więc zawsze dla graczy bardziej łakomym kąskiem, niż smartfony.

Zastanawiając się nad wyborem konsoli przenośnej, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie cieszące się największym uznaniem, czyli Nintendo DS oraz Sony PSP. Oczywiście i jedna, i druga ma swoich fanów i przeciwników, ostateczny wybór zależy od osobistych upodobań. PSP uznawana jest za nowocześniejszą, lepszą graficznie, przystosowaną dla dojrzałego gracza, lepiej radzącą sobie z zaawansowanymi grami. Nintendo skierowana jest bardziej do wyznawców konkretnych tytułów.comments powered by Disqus